Tenisté zahájili

Tenisovému oddílu Slavoj Chodová Planá začala sportovní sezóna. Na úvod se konaly
oddílové turnaje.

V sobotu 7.května hráli muži. Do turnaje se přihlásilo 12 hráčů, kteří byli rozlosováni do
dvou skupin a v nich hráli každý s každým na jeden set. Skupinu A vyhrál Jiří Rožumberg,
když překvapivě porazil nasazenou jedničku Libora Hlačíka 6:2. Další místa obsadili Antonín
Krejčí, Zdeněk Pokorný, Richard Krejza a Štěpán Kapolka. Ve skupině B bylo největším
překvapením vítězství Sáši Suka nad Jiřím Strakou 6:3. Tuto skupinu vyhrál snadno Jiří
Kuzmík. Za ním skončili Gustav Ščasnár, Jiří Straka, Sáša Suk, Michal Vasilečko a Pavel
Mach. Nakonec se hrály zápasy o konečné umístění. Ve finálovém zápase mezi vítězi skupin
vyhrál Kuzmík nad Rožumbergem 6:2. V souboji o třetí místo Hlačík přehrál Ščasnára 6:4.
V utkání o 5.místo Straka porazil Krejčího 6:1. Jediným stínem turnaje bylo to, že si Pokorný
zranil kotník a turnaj nedohrál.

V neděli 8.května hrály oddílový turnaj ženy. Do turnaje se přihlásily pouze 4 hráčky a
proto hrály systémem každá s každou na 1 set do 9 gamů. Vítězkou se stala žákyně Anička
Suková, která hladce porazila všechny soupeřky. Druhé místo získala podle očekávání Mirka
Suková, která s Aničkou prohrála 4:9. V souboji o třetí místo dokázala Lucie Pokorná porazit
Ivanu Marcinovou 9:5.

Po oba dny přálo hráčům slunečné počasí. Pořadatelé tímto děkují sponzorům za pomoc při
zajištění turnajů. Byly to městys Chodová Planá, rodina Suků a prodejna Večerka.