Tenis dětí

Tenisový oddíl Slavoj Chodová Planá uspořádal celostátní turnaj pro děti do 10 let. V sobotu 22.září 2007 se na dvou antukových kurtech v Chodové Plané utkalo devět mladých tenistů – pět chlapců a čtyři dívky. Hrála se společná kategorie chlapců i děvčat. Domácí oddíl reprezentovaly Anička Suková a Terezka Krejzová. Anička patřila mezi favority, ale Terezka s tenisem teprve začíná. Ostatní děti byly z celých Západních Čech.

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým. Anička si vylosovala lehčí skupinu a snadno ji vyhrála. Terezka ve druhé skupině dokázala jednou vyhrát. V bojích o celkové umístění nejprve Terezka prohrála a skončila celkově osmá. Anička hrála finále s Adamem Patrochem z Karlových Varů. Ten byl považován za favorita a v předchozím duelu o prázdninách Aničku porazil. Tentokrát se však Anička nezalekla a výborným výkonem dokázala Adama porazit 6:2. Tím se stala celkovým vítězem chodovoplánského turnaje. Třetí místo získala Hana Malická z Klášterce a čtvrté Marek Petrásek z Plzně.

foto&text (Autor: Jiří Straka)