16.10. 2005
31. ročník Běhu z Pístova

V neděli se v Chodové Plané uskutečnil již 31. ročník dnes již legendárního přespolního Běhu z Pístova, dříve známého jako Běh přátelství. Jeho první vítěz byl znám již v roce 1968. Byl jím pan Sklenář z Mariánských Lázní a nutno dodat, že dodnes se těší plnému zdraví a běhat jeho nohy nezapomněli. Přesto, že se letos postavil na start pouze jako hlavní startér přislíbil, že příští rok určitě poběží. Základem letošního velmi vydařeného ročníku bylo vynikající počasí. Doby, kdy se na startu scházelo na devadesát startujících jsou sice dávno pryč, ale rozhodně neubraly na atraktivitě závodu, který kdysi československý reprezentant Vlastimil Zwiefelhofer – dosavadní držitel traťového rekordu - označil za nejtěžší v Čechách. Letos se jich na Pístově postavilo pod pistoli startéra 21. Nejmladší Anička Suková chodí teprve do I. třídy a osmikilometrovou náročnou trať dokázala zvládnout za 56 minut. Klobouk dolů.

V posledních letech se nepravidelně na stupni nejvyšším střídali Petrové – Kasl a Meller. P. Kasl se letos bohužel ve startovním poli neobjevil a tak dal vyniknout dalším běžcům. Výtečným výkonem hozenou rukavici zvedl místní Marek Nejedlý, který zvítězil před P. Mellerem a J. Flaksem. Po slavnostním ceremoniálu si slíbili pořadatelé i závodníci, že se pokusí na 32. ročník společnými silami přivést více závodníků, protože tato výjimečná trať si jejich pozornost jistě zaslouží.

Jako pozvánku na příští ročník lze doložit výkon místního sportovce, protože co dokáže pravidelný trénink, dokázal Martin Kovařík. Ten byl vyhlášen skokanem letošního Běhu z Pístova. Oproti loňskému výkonu si polepšil téměř o 20 minut.

V závěru pořadatelé využili příležitosti, aby ocenili dva aktivní jubilanty z vlastních řad. Letos 60ti letého Ondřeje Sudora a 50ti letého Jiřího Straku.

BĚH Z PÍSTOVA - XXXI. ročník
Pořadatel : Sportklub Chodová Planá
Termín : 16.října 2005
start. číslo Příjmení a jméno, rok narození, oddíl Kategorie Čas Pořadí v kategorii Pořadí celkové
12 NEJEDLÝ Marek, 1972, Chodová Planá Muži 0:31:53 01. 01.
5 MELLER Petr, 1973, SKTT Chodová Planá Muži 0:33:12 02. 02.
50 MÁLEK Milan, 1970, SV Stříbro Muži 0:35:23 03. 04.
14 FLAKS Jan, 1962, SV Stříbro Mladší veretáni 0:34:13 01. 03.